Cuma, Temmuz 19, 2024
More

  Tiflis’ten kaçan penguen Azerbaycan’a ulaştı

  Tiflis’i vuran selin ardından hayvanat bahçesinden firar eden penguenlerden biri, Kura Nehri’nde 60 km yüzerek Azerbaycan sınırına ulaştı.

  Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te Çumartesi günü yaşanan selin ardından firar eden onlarca hayvan, İçişleri Bakanlığı’nın ardından Dışişleri Bakanlığı’na da bela olacak gibi görünüyor.

  AFP’ye açıklama yapan Gürcü yetkililer, hayvanat bahçesinden kaçan bir kaplanın bir kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Hipopotam ve timsah dahil birçok hayvanla beraber firar eden penguenlerden biri de Azerbaycan’da yakalandı.

  [RT]
  [RT]
  Russia Today’de yer alan bilgiye göre, Kura Nehri’ne atlayan penguen, 60 kilometre yol kat ederek Gürcistan ile Azerbaycan arasında yer alan Kırmızı Köprü’ye ulaştı.

  Hayvanat bahçesinin yeri değişebilir

  Tiflis Hayvanat Bahçesi’nden yapılan açıklamada, ‘penguenin hayatta olduğuna dair bilgi aldıklarını, köprü etrafında yüzen kaçak kuşun alınması için bir ekip gönderildiği’ belirtildi.

  Kaplan saldırısıyla beraber 13 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi, çok sayıda hayvanın da telef olmasına neden olmuştu. Bazı hayvanlar kontrol altına alınamadığı için güvenlik güçleri tarafından vurulmuş ve büyük tepki toplamıştı. Gürcistan, hayvanat bahçesinin yeni bir adrese taşınacağını açıkladı.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler