Türk Girişimi Netsparker’a Büyük Yatırım: 40 Milyon Dolar

2009 yılında web site güvenlik açıklarının tespitinde en doğru sonuçları raporlama hedefiyle yola çıkan, Türk mühendislerinin geliştirdiği Netsparker 40 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu meblağ teknoloji girişimleri arasında bugüne kadar bir Türk şirketine yapılan en büyük yatırımlardan biri olarak biliniyor.

0
4417
netsparker shark
netsparker shark

Merkez ofisi Londra’da bulunan web güvenliği alanında lider konumdaki şirketin, tüm yazılım ve geliştirme operasyonları Türkiye’deki ekip ile yürütülüyor.

Hedef Daha Hızlı Büyümek

Bağımsız listelerde birinciliği koruyan Netsparker, bugün, kurumsal yazılım şirketlerine odaklanan San Francisco merkezli bir büyüme ve özel yatırım fonu olan Turn/River Capital’den 40 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Yatırım, web uygulamalarındaki zafiyetlerin tespit ve yönetimi konusunda her geçen gün artan yazılım ihtiyacını daha nitelikli bir ürün ile karşılamak ve global pazar alanını genişletmek için kullanılacak.

İlgili haber: Wannacry saldırısından firmanızı koruyacak 3 önlem

Benzersiz Kanıt Temelli Tarama Teknolojisi

Netsparker, web site ve uygulamalarındaki güncel zafiyetleri şaşmaz bir kesinlikte tespit eden, otomatik ve kullanımı kolay, kanıt temelli bulgular raporlayan bir araç sunuyor. Bağımsız ve tarafsız testler tarafından teyit edildiği üzere Netsparker’ın Kanıt Temelli Tarama (Proof-Based Scanning) teknolojisi, güvenlik açıklarını keşfedip, otomatik olarak doğruluyor. Bu teknoloji, yanlış bulgu üretmeden doğrudan çözüme odaklanmanız için size zaman kazandırıyor. Kamu kurumları da dahil olmak üzere binlerce kuruluş, güvenlik açıklarını tespit etmek ve yönetmek için Netsparker’a güveniyorlar.

Netsparker CEO’su Ferruh Mavituna şu ifadeleri kullandı:

“Netsparker, benzersiz Kanıt Temelli Tarama (Proof-Based Scanning) Teknolojisi ile kurumsal iş akışı araçlarını bir araya getirerek büyük kurumların web güvenliği sorununu çözüyor. Yüzlerce ya da binlerce web uygulaması, web servisi olan firmalara özgü Netsparker Cloud ürünümüz hali hazırda dünyanın en büyük kurumlarında kullanımda. Pazar payımızı Amerika ve Avrupa öncelikli olmak üzere büyüteceğiz.” dedi. “Turn/River Capital’in websitesi güvenlik platformu olan Sucuri gibi benzer şirketlerin büyümesine katkıda bulunması, pazar payını büyütme hedefi için onları en iyi seçenek haline getirdi.”

Turn/River Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı olan Dominic Ang: “Netsparker’ın sektörde en iyi güvenlik açığı tespit oranına sahip olması, binlerce kuruluşa ulaşmasını ve müşteri sadakatinin yüksek olmasını sağladı. Her gün yenileri eklenen bu kuruluşlar Netsparker’a güveniyorlar.” dedi. “Artan kurumsal satışlarla birlikte ürün çeşitliliğini desteklemek için SaaS satış ve pazarlamasında sermaye ve benzersiz operasyonel uzmanlığımızla katkıda bulunacağımız için heyecanlıyız” diye ekledi.

İlgili haber: Özgürlüğün ve suçun kaynaştığı karanlık dünya: Darknet

Netsparker CEO’su Ferruh Mavituna.