Google, Street View uygulamasına eklenen en son ülkeler Türkiye, Ukrayna ve Makedonya oldu.

Everest’in binlerce metre yüksekliğinden Liwa Çölü’ne ve Galapagos Adaları’ndan mercan kayalıklarına kadar görüntülemediği neredeyse hiçbir yer kalmayan Google, nihayetinde Türkiye’yi de Street View’e ekledi.

Ukrayna ve Makedonya ile beraber Street View uygulamasına eklenen Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna kadar neredeyse tüm şehirlerindeki sokaklar artık internet veya mobil üzerinden görüntülenebilecek. Google, geçtiğimiz aylarda 15 kamera taşıyan 360 derecelik görüntüleme sistemini taşıyacak kişiler bulmak için iş ilanı vermişti.

Telefonlarla çekilen fotoğraflar eklenebilecek

Google Maps’in içeriği olan Street View, Eylül başında iOS ve Android’de uygulama olarak da sunulmuştu. Uygulama, kullanıcıların çektikleri panaromik fotoğrafları da Street View’e yüklemelerine izin verecek.

Street View’in mobil uygulamasına entegre olan Photo Sphere Camera, akıllı telefonlarla çekilen fotoğrafların da hizmete yüklenmesini sağlayacak.

street_view_anıtkabir

Previous articleGeleceğe Dönüş serisindeki doğru ve yanlış tahminler
Next articleYurtta barış, sosyal medyada barış!
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.