Bugünlerde başı emisyon skandalı ile dertte olan Volkwagen’in yeni elektrikli konsept aracının ABD’de 6-9 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan CES fuarında tanıtılacağı açıklanmıştı. Firma yayınladığı yeni fotoğraf ile konsept araç ile ilgili ipuçları verdi.

Microbus isimli araç 2011 yılında Cenova Motor Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Yeni nesil aracın tamamen elektrikli yeni bir konsept sürümü ile geri dönmesi bekleniyor. Volkswagen aracın önden görünen bir fotoğrafını yayınladı. Ancak araçla ilgili teknik bir bilgi verilmedi.

Ancak beklentilerin yeni konseptin tamamen elektrikli bir mini van olacağı yönünde. Firmanın bir döneme damgasını vuran ve 1960’lı yılların sonunda ortaya çıkan Çicek Çocuklar’ın simgesi haline gelen mini van aracının modern sürümü olması beklenen Microbus’ın en az 400 km’lik bir menzilinin olacağı düşünülüyor.

Firmanın yeni konsept aracının tanıtımı 5 Ocak’ta ABD’nin Las Vegas şehrinde CES fuarı kapsamında düzenlenen özel bir toplantı ile yapılacak. Yeni aracı Volkswagen’in Binek Araçlarından Sorumlu Başkanı Herbert Diess tanıtacak. Alman otomobil devinin halen satışta olan tamamen elektrikli araçları da bulunuyor. Konsept aracın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Previous articleHideo Kojima yeni bir oyun stüdyosu kuracak
Next articleÇin’de 200 yıllık dev semender bulundu
Supugti Mupugti
2011 yılında THY'nin Rio de Janeiro-İstanbul seferiyle Türkiye'ye göç eden Supugti, o yıldan bu yana kodlama alanında kendini geliştiriyor. Gündüzleri mağarasında video oyun oynamaktan hoşlanan Supugti, gece yarısından sonra insan beyni yemekle meşgul oluyor. DijitalX'te basın bültenlerini ve içerik anlaşması kapsamındaki yazıları girmekten sorumludur.