Çarşamba, Haziran 26, 2024
More

  Yamaç paraşütçüsü yere iner inmez kangurudan dayak yedi (video)

  Avustralya’nın Canberra kentinde yamaç paraşütü yapan Jonathan Bishop, iniş pistine adımını attıktan sonra hırçın bir kangurunun taarruzuna maruz kaldı.

  Yamat paraşütçüsü Jonathan Bishop, gökten iner inmez insan boyunda bir kangurunun saldırısına uğradı. Bishop, şans eseri kısa süren taarruzu kaskındaki aksiyon kamerası ile kaydetti. İki saat havada kaldıktan sınra Canberra’nın yaklaşık 50 km dışındaki NASA’ya ait Orroral Vadisi takip istasyonuna inişe geçen Bishop, ilk başta kendisine yaklaşmakta olan kanguruyu fark etmediğini söyledi.

  Agresif kanguru, inmeye çalışan Bishop’a doğru koşmaya başladı ve yumruk savurmaya başladı. Bishop, yumruklar konuşmadan önce kangurunun “dostça bir karşılama yapmak istediğini” düşünmüş. Uzaklaşmadan önce iki kere Bishop’a darbe vuran kanguru sinirini attıktan sonra ortalıktan kayboldu. Video ise Viral Hog sayfasında yaklaşık 2 milyon izleyici çekti.

  Bishop, sağ salim indikten ve paraşütünü topladıktan sonra bir telefon bulabilmek için kilometre yürüdüğünü, bir arkadaşının gelip kendisini aldığını söyledi. Şansı var ki, telefona ulaşmadan önce tekrar saldırıya uğramamış.

  Agresif kangurular bela demek

  Yetişkin erkek kanguruların boyu 2 metreye, ağırlıkları ise 90 kiloya kadar çıkabiliyor. Avustralya’da yaşayan dört kanguru türünün popülasyonu, kıtadaki insan sayısının yaklaşık iki katı: 50 milyon.

  Avustralya’nın ikonu olan kangurualar, tahıllara zarar vererek tarım sanayisine bir tehdit oluşturuyor. Dahası, National Geographic verilerine göre kıtada hayvanların karıştığı kazaların %80’inden sorumlular. İnsanların yaşam alanarını genişletmesi ile kanguru-insan karşılaşmaları da giderek artıyor.

  Geçtiğimiz yıl bir çift yabani kanguruları beslerken saldırıya uğramış ve eline sopa geçiren oğulları tarafından kurtarılmıştı. 2016’da da bir adam köpeğine saldıran kanguruyu yine sopayla savurmak zorunda kalmıştı.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler