Yanlışlıkla 19 bin TL değerindeki 4 TV’yi kırdı

0
3120
staustell
staustell

HBH Woolacotts adlı elektronik perakendecisinin St. Austell kentindeki mağazasında herkesin başına gelebilecek trajik bir olay yaşandı.

Mağazada gezinen genç bir adam, gözüne çarpan dev ekran TV’lere göz atmak için girişin önündeki standlara yöneldi. İncelemek için önünde eğildiği TV’nin sallanarak geriye düşmesinin ardından geriye sıçrayan müşteri, bu sefer arkasındaki reyonları devirdi.

HBH Woolacotts, güvenlik kamerası tarafından çekilen görüntüleri esprili bir şekilde Facebook sayfasında yayınladı: “Eğer kötü bir gün geçirdiğinizi düşünüyorsanız, St. Austell’deki bu gariban müşteri için bir saniyenizi ayırın. Bir tanesi eğimli 55″ OLED olan 19 bin TL değerindeki (5000 pound) dört TV’yi kırmayı başardı.”

Reklam olabilir mi?

Yaşanan trajikomik olayın ardından mağazanın müşteriye nasıl davrandığı belli değil. İşin içinden nasıl çıkıldığı bilinmezken, müşterinin dört TV’nin ücretini üstlenip üstlenmediği bilinmiyor.

Videoda dikkatimizi çeken husus, dev TV’lerin birçok elektronik mağazasında olduğu gibi duvar önündeki standlara değil, arkası desteksiz masalara yerleştirilmiş olması. Müşterinin hafif bir dokunuşuyla (itmediği belli) TV’nin kolayca geriye devrilmesi, öngörülmesi gereken bir risk. Kısaca, hafif bir ‘reklam olabilir mi acaba’ sorusu da akla gelmiyor değil. Bunun için bozuk dört TV’yi domino etkisi yapacak şekilde yerleştirmek fena bir fikir olmayabilir.

Yine de, müşterinin verdiği tepkiden olayın gerçek olduğu düşüncesi ağır basıyor. Sahte olsun olmasın, 1 milyonu deviren video çok rastlanmayacak türden.