Efsane Motorola Razr Geri Dönüyor

0
3974
arrW4uQ2CRYf5DAFy5nMvR
arrW4uQ2CRYf5DAFy5nMvR

Motorla zamanının efsane cihazı Motorola Razr’ın yeni versiyonunu çıkarma çabasında. Motorola’nın 2004 te çıkardığı Razr modeli o dönemlerde ince yapısıyla, güzel tasarımıyla ve zamanına göre çağ dışı özellikleriyle çok sevilen bir efsane modeldi.

Motorola, 2008 de Apple’ın telefon satmaya başlaması ve Samsungunda güçlü bir rakip olmaya başlamasıyla Dünyadaki Pazar payını kaybediyordu. Şirket mali açıdan kötü bir duruma düşünce şirketin yardımına Google koşmuştu ve Google Motorola’yı kendi bünyesi altına almıştı. Bundan sonra 2014 te Lenovoya satılan Motorola yeni telefonlar üretiyordu ancak satış rakamları hala düşüktü. Bir dönem Lenovo adı altında Türkiyedede satış yapan Motorola şuan çok kısıtlı ülkelerde satış yapıyor. Şuan da ise Motorola büyük bir geri dönüş hazırlığı içerisinde.

Efsane modeli yeniden canlandırmak isteyen Motorola, Samsungun sdc etkinliğinde gösterdiği katlanabilir telefon prototipine benzer bir Razr modeli çalışmalarını bir yıla yakındır yürütüyor. Aralıkta veya 2020 başlarında tanıtılması beklenen cihaz bir kişi tarafından kullanılırken fotoğraflandı.  Bu sızıntı cihazın tanıtılacağı ve satılacağını belli ediyor.

Sizce Motorola yeni Razr modeliyle dünyadaki Pazar payını arttırabilirmi? Yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın.