Cuma, Temmuz 19, 2024
More

  Zaxe 10 Milyon TL değerleme ile Seri A yatırım turunu tamamladı

  Yerli 3D yazıcı teknolojileri geliştiricisi Zaxe, Keiretsu Türkiye’nin 250.000$’lık melek yatırımı sonrasında 10 Milyon TL değerleme ile 1 milyon TL yatırım alarak Seri A yatırım turunu tamamlamış oldu.

  2015 yılında Baki Gezgen, Can Geliş, Serhat Özperçin, Koray Kurhan, Aydonat Atasever ve Kerem Bilgin kurucu ortaklığı ile kurulan Zaxe firması İstanbul Kağıthane’deki ofisinde 2 yıldan beri 3D yazıcı teknolojileri üretiyor. Türkiye çapında teknik servis ve bayilik ağını genişletmeye devam eden Zaxe, seri A yatırım turu ile beraber 2017’de yurt dışı ihracatına da başlıyor ve özellikle MENA bölgesi ve Avrupa’daki uluslararası distribütör firmalarla görüşmelerini sürdürüyor.

  Zaxe, 2017 yılının  şubat ayında ise sanayi kurumları için büyük hacimli baskı sağlayan X3 ve X5 cihazlarını piyasa sürecek. X3 için 30cm*30cm*35cm baskı hacmi, X5 için 40cm*40cm*60cm baskı hacmine sahip bu cihazlar özellikle yüksek toleranslı baskı için iç ısıtmalı kapalı kabin ve özel tasarımlı baskılar için sıvıda çözünebilir destek sistemi ile dikkat çekiyor.

  Üretim artık eğitimin bir parçası

  Zaxe’nin piyasada bulunan masaüstü 3D yazıcısı X1 modeli, Türkiye’de birçok sanayi ve eğitim kurumu tarafından özellikle kolay kullanımı, yüksek kalitede ABS ve PLA çıktısı, sorunsuz baskısı, Wi-Fi bağlantısı, Cloud bağlantısı ve dokunmatik kolay arayüzlü ekranı ile tercih ediliyor.

  Zaxe 3D yazıcı teknolojilerinde eğitim kurumları için ayrı bir operasyon yürütüyor. Türkiye’de sadece eğitim kurumu olarak 150’nin üzerinde ayrı noktaya kurulum yapan Zaxe, eğitimde 3D yazıcı teknolojilerini geliştirmek için “3D Yazıcılar Öğretmen El Kitabı”nı da piyasa çıkartmış bulunuyor. Böylelikle kolay üretimi de eğitime entegre etmiş olan Zaxe, öğrencilerin üniversiteye gitmeden hayallerindeki ürünleri, dersleri kullanarak tasarlamalarına ve üretmelerine yardımcı oluyor.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler