Zehirli yılan ile örümceğin kapışma videosu viral oldu

0
3996

Kanguruların sokakta yumruklaştığı sahnelerin doğal karşılandığı Avustralya, sürüngen ve eklembacaklıların da fazlasıyla günlük hayata dahil olduğu bir yer. Örümceklerin klozetlerden fırladığı ve çiyanların gece uyurken üzerinizde gezinebildiği kıtada şimdi de bir örümcek ile yılanın kavgası internete düştü.

Kırmızı sırtlı örümcekler, bir ısırığı ile yetişkin bir insanı öldürme gücüne sahip. Bir depoda karşısına çıkan ise kendisi kadar zehirli kahverengi bir yılan. Motor bakımıyla uğraşan North Vic Engines firmasının deposunda yaşanan kavga, iki çalışan tarafından kaydedilmiş. Şirket, Facebook sayfasında yayımladığı videoyu, “Bugün bebek bir yılanın ziyaretine uğradık… Şansımıza kırmızı sırtlı örümceğimiz onu bizim için öldürdü!” ifadesi kullanıldı.

Yapılan açıklamada, bir yere takılmış gibi görünen yılanın aslında serbest olduğu ve ekranın kenarında görünen uzantının tüy benzeri bir şey olduğu belirtildi. Anlaşılan, doğa dövüşlerinde tecrübesiz olan yavru yılan manevra yapmayı bir türlü beceremedi. O kıvranıp dururken sinsice yaklaşan örümcek ise bir ısırığı ile düelloyu sonlandırdı.

Video, üç gün içinde yaklaşık 2,5 milyon izlenmeye ulaştı.

Yılda 250 kişiye panzehir gerekiyor

North Vic Engines videonun kurgu olmadığını ve aynı durumun geçtiğimiz yıl da yaşandığını belirtti. Videoyu çeken Brenton Maher, Herald Sun gazetesine verdiği demeçte, “Bu tür olaylar buralarda çok olağan. Her taraf örümcek ve yılan dolu” dedi.

Kırmızı sırtlı örümcekler kara dulun Avustralyalı akrabası olarak biliniyor. Kırmızı sırtlı genelde böcekleri, küçük kertenkeleleri ve diğer örümcekleri yiyor. Videoda görüldüğü üzere yılanlar da bu örümceğin zehrinden nasibini alıyor.

Avustralya Müzesi’ne göre kırmızı sırtlı örümceklerin zehri insanların sinir sisteminin iflas etmesine neden olabiliyor. Isırılma halinde müdahalede geç kalınması ölümcül olabiliyor. Kayıtlara göre yılda 250 kişi panzehir ile kırmızı sırtlı örümceğin zehrinden kurtuluyor. Isırılanların çoğunluğu, yanlışlıkla ellerini örümceğin ağına sokanlar oluyor.