Salı, Haziran 25, 2024
More

  Cenevre otomobil fuarı yine göz kamaştırıyor

  Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı bu sene 86. kez kapılarını açtı. 3-13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuara bu sene 30 ülkeden 200 farklı firma katılıyor. Yetkililer bu sene 750 bin ziyaretçinin geleceğini ve önceki senelere göre daha ilgi çekici bir fuar olacağını düşünüyor.

  Bu yıl fuarın son derece ilginç geçeceğini söyleyen fuar Başkanı Maurice Turrettini fuarda 120 adet yeni araç sergileneceğini ve Bugatti Chiron, Audi Q2, Ferrari GTC4 Lusso, Aston Martin DB 10, Lamborghini Centenario, Maserati Levante, Fiat 124 Cabriolet, Volvo V90 gibi merakla beklenen bir çok modelin fuarda yer alacağını belirtti. Elektrikli arabalar kategorisinde de en çok merak edileni Tesla Model X.

  Özellikle düşük petrol fiyatlarının yeni modellerin motor güçlerine doğrudan bir pozitif etki ettiğini Detroit Otomobil Fuar’ında görmüştük. Cenevrede de yine aynı şekilde araçların motor güçleri ağzınızın açık kalmasına neden olacak türden. Örneğin 760 beygirlik gelmiş geçmiş en güçlü motor tasarımı ile fuarda yerini alan Lamborghini Centenario’yu sürmek her yiğidin harcı olmayacaktır.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler