Freddie Mercury’i anma konseri kısa süreliğine Youtube üzerinden yayınlandı

0
7293
eric nopanen 8e0EHPUx3Mo unsplash
eric nopanen 8e0EHPUx3Mo unsplash

Quenn grubu, resmi YouTube hesabından The Freddie Mercury Concert videosunu paylaştı.

Corona virüs salgınıyla birlikte insanların evlerine hapsolması insanların internet alışkanlıklarını da değiştirdi. Dünya üzerinde internet kullanımı neredeyse 2 katına çıktı. Bu zor günlerde birçok şirket yardım ve bağış kampanyalarına destek vermeye başladı ve sürecin olabildiğince normalleşmesi adına desteklerini sundu. Özellikle Corona virüsten etkilenen ülkeleri ve insanları hedefleyen bu kampanyalar sayesinde birçok bağış toplanmaya da başlandı. Bu yapılan kampanyalar ve bağışlar kapsamında Quenn grubu, resmi YouTube hesabından The Freddie Mercury Concert videosunu paylaştı.

Queen grubunun üyeleri, Corona virüse karşı yapılan bağış kampanyasına destek olmak amacıyla 20 Nisan 1992’de Wembley Stadyumu’nda Freddie Mercury ’i anmak için gerçekleşen konserin kaydını Youtube kanalı üzerinden kısa bir süre yayınlama kararı aldı.

Bu konserde Queen grubu üyeleri Brian May, Roger Taylor ve John Deacon’un yanı sıra Axl Rose, Elton John, David Bowie, Robert Plant, Roger Daltrey, Tony Iommi, Seal, George Michael, James Hetfield ve Liza Minnelli gibi pek çok isim yer alıyor. Yayınlandığı dönemin yıldızlarını sahnede birleştiren konser kulaklarımızın pasını siliyor.

Paylaşılan konserin kaydı 17 Mayıs Pazar günü saat 21.00’e kadar Queen grubunun YouTube kanalında ulaşılabilir olacak. Dün yayımlanan konserin videosu şu anda 1 milyon 625 bin izlenmeye ulaşmışken, bağış kampanyası da 5 milyon 238 bin dolara ulaştı.

Bu bağış kampanyası için hedeflenen rakam ise 7 milyon 500 bin dolar olarak belirlendi. Bu rakamın 5 milyon doları Google tarafından karşılanacak. Youtube üzerinden toplanan bu bağışlar BM Vakfı’nın bağış toplama sistemine aktarılacak.

https://www.youtube.com/watch?v=PN7oGo6qlMA