Salı, Haziran 25, 2024
More

  “Westworld”den ünlü cover’ların bulunduğu soundtrack albümü!

  Michael Crichton tarafından yazılan ve yönetilen 1973 yapımlı “Batı Dünyası” adlı filmden uyarlanan bilim kurgu-gerilim türündeki Westworld ilk sezonunu geride bıraktı.

  Hikayesi, tamamı sentetik androidler (insan benzeri robotlar) tarafından doldurulmuş yüksek teknolojili bir batı temalı eğlence parkı olan Westworld adlı kurgusal dünyada geçiyor.

  Dizinin hayranları yeni sezon için biraz beklemek zorundalar. Ama bu sırada albüm şarkılarını dinleyerek keyifli vakit geçirebilirler. Hem şok olup hem sevinen taraftaysanız bizi birleştiren ortak bir durum var: Bu dizinin müzikleri kesinlikle olağanüstüydü ve şimdi bu şarkıların tümünü çevrimiçi olarak çeşitli platformlarda dinleyebilirsiniz.

  Ünlü plak şirketi WaterTower Music, besteci ve aynı zamanda Game of Thrones soundtracklerinin mimarı Ramin Djawadi imzası taşıyan ve dizinin orijinal şarkılarını içeren 34 parçalık bir albüm koleksiyonunu duyurdu.

  Bu 34 parçalık koleksiyon içerisinde bazı önemli isimlerin cover’larına da yer verilmiş: Amy Winehouse – Back to Black, Soundgarden–Black Hole Sun, klasiklerden The Rolling Stones – Paint it Black, Nine Inch Nails–Something I Can Never Have, The Cure – A Forest, The Animals-House of the Rising Sun ve Radiohead – Fake Plastic Trees.

  Yeni sezon için 2018’i bekleyeceksiniz!

  Tüm albümü dinleyebileceğiniz platformlar ise; Spotify, Tidal, iTunes ve Amazon Music. Westworld 2. Sezon için yine hiç kuşkusuz müzikal favorilerden oluşan daha unutulmaz bir liste çıkartacaktır. Anlaşılan bu çalma listesini ara sıra dinleyerek dizinin 2. Sezonu ile dönüş yapmasını beklemekle yetineceğiz. Dizi bu arada yeni sezon için 2018’e kadar başlangıç yapmayacak.

  Sizin bu albümde en beğendiğiniz cover’lar hangileri ?

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler