Her şeyin üstünden geçebileceğiniz Rus yapımı ATV: Sherp

0
5720
SHERP ATV copy e1455893981573
SHERP ATV copy e1455893981573

Amerikalılar oldum olası en büyük tekerlekli ve motorlu araçlara sahip olduklarını düşünürlerdi. Şimdi ise Sherp adındaki tüm arazilerde gidebilen ATV ile tanışma vakti: Rus yapımı kamyon o kadar güçlü ki ormanın içinde doğruca ilerleyip yolundaki her şeyi ezebiliyor ve donmuş nehirlerden bile korkusuzca geçip gidebiliyor.

Neredeyse kamyonun ön, arka ve yan taraflarını tamamen kaplayan kocaman dört lastiği ile Sherp neredeyse 1 metre uzunluğundaki engelleri bile takılmadan ezip geçebiliyor.

Zombi kıyameti için ideal

Küçük bir 1.5 litrelik dizel motora sahip olmasına rağmen çok fazla olmayan 44 beygirlik bir güç üretebiliyor. Sherp’in ağırlığı bir Toyota Corolla kadar var bu da az beygir gücüne fazladan yük binmesine ve maksimum hızın karada 45 km/saat suda ise 6 km/saat olmasına neden oluyor. Hızı her ne kadar az da olsa, suda yapabildikleri bir Corolla’ya göre hayli gösterişli.

Son olarak merakla beklediğiniz fiyatına değinmem gerekirse, üstü açık versiyon 65 bin dolardan, tamamen kapalı versiyonu ise 70 bin dolardan satın almanız mümkün. Zombi kıyameti için hazırlanan evin ardından bu aracı da alırsanız, kafanızın fazlasıyla rahat edecek.