Son Model Elektrikli Chevrolet çok yakında yollarda

0
3685
chevy bolt 1
chevy bolt 1

General Motors CEO’su Mary Barra Chevy Bolt’un 2017 modelini CES fuarının ilk gününde tanıttı. Tamamen elektrikli olan aracın taahhüt edilen menzili yaklaşık 320 kilometre’nin üzerinde ve Amerika’da fiyatının yaklaşık 30 bin dolar olması bekleniyor. Araçtan kaç adet üretileceği bildirilmezken, bu yıl sonunda satışa çıkacağı duyuruldu.

chevy-bolt-2

İlk olarak geçen sene Detroit’te düzenlenen fuarda konsept olarak tanıtılan Bolt’un bir yıldan az bir sürede müşteri odaklı hale dönüştürülüp tanıtılması diğer markaların elektrikli modellerine nazaran gerçekten hızlı oldu. Bolt modelinin General Motors şirketinin geleceği adına bir yapı taşı olacağından ve giderek tüm modellerin elektrikliye dönüştürüleceği konuşulanlar arasında.

Volkswagen uzun menzilli elektrikli araç geliştiriyor

Araç fiyatı olarak da bir ilki gerçekleştiriyor, şu ana kadar satışa çıkarılmış tamamen elektrikli ve 360 kilometre menzilli hiçbir model 40 bin doların altında fiyata sahip olmamıştı. Yine de rakiplerin çok uzakta olduğu söylenemez, Tesla’nın yeni Model 3’ünü 2017 Mart’ında sahneye çıkaracağı ve Volkswagen’in de uzun menzilli elektrikli araç için hali hazırda harekete geçtiği biliniyor.