Pazartesi, Haziran 24, 2024
More

  Toshiba yeni ve geliştirilmiş KIRA Ultrabook’u sundu

  TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş., yeni KIRATM modeli ile genişletilmiş ve geliştirilmiş premium UltrabookTM serisini tanıttı. Bir dizi yeni özelliğe sahip 33.8 cm (13.3”) ekranlı KIRATM modeli en üstün Ultrabook™ olarak hem kişisel, hem de iş amaçlı kullanım için performansı ileri bir boyuta taşıyor. Avrupa’da ilk kez, detay netliği ile PixelPureTM (2560 x 1440) dokunmatik ekran ve yansıma yapmayan yeni Full HD (1920 x 1080) ekran seçenekleri dahil olmak üzere farklı konfigürasyonlara sahip KIRATM pazara sunulmuştur. İnce ve seçkin tasarımın ve inanılmaz performansın ideal birleşimini sunarak, kullanıcıların bir Ultrabook™ cihazdan beklentileri yeniden tanımlıyor.

  Güçlü performans ve taşınabilirlik

  Toshiba’nın KIRATM modeli, üstün performans ve nefes kesen görüntüler sunan yeni 5. nesil Intel® CoreTM işlemcilere sahip. 5. nesile kadar Intel® Core™ i7 işlemcileri performansı arttırırken daha az güç harcayarak daha uzun pil ömrü sağlıyor. Full HD versiyonunda sürekli kullanımda 13 saate kadar ve PixelPureTM modelinde 10.45 saate kadar olağanüstü kullanım süresi sayesinde kullanıcılar, güç kaynaklarından uzaktayken çalışmayı veya oyun oynamayı sürdürebildiklerinden uzun süreli uçuşlarda, seyahat sırasında veya ofis dışı çalışmada mükemmel çözüm sağlıyor. Geliştirilmiş performansının yanı sıra tüy kadar hafif, yalnızca 1.10 kg olan KIRATM taşınabilirliği daha ileriye taşıyor.

  Toshiba_KIRA_5

  Gerçeğe en yakın eğlence ve multimedya içerikleri

  Yeni KIRATM serisi PixelPureTM veya Full HD çözünürlük ile farklı ekran seçenekleri sunuyor. Yüksek çözünürlüklü 2.560 x 1.440 PixelPureTM dokunmatik ekran seçeneği ile IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) ekran teknolojisi inanılmaz bir netlik sunarken, Corning® Concore™ cam hareket halindeki yaşamlar için gereken korumayı sağlıyor. Etkileyici IGZO teknolojisi, yüksek performanslı dokunma girişi, yatay ve dikey olarak ultra-geniş görüş açısı ve geliştirilmiş pil ömrüne katkı sağlıyor.

  Yeni Full HD seçeneği, film seyretmek veya videoları düzenlemek için güçlü renk üretimi ve mükemmel görüntüleme açısı sunan IPS teknolojisine sahip 300 NIT ekran içeriyor. Yansıma yapmayan ekran, yansımaları azalttığından dış mekanda veya parlak ışıklar altında çalışmak için ideal ve içerikleri her zaman görünür kılıyor.

  Toshiba_Kira_2

  Ek olarak, tüm yeni KIRATM modellerinde ekranlar Chroma Tune™ tarafından kalibre ediliyor ve Technicolor tarafından sertifikalandırılıyor; böylece gerçek bir renk doğruluğu ve renk üretimi sağlanıyor. İster yalnızca fotoğrafları ve videoları görüntüleme, ister fotoğraf düzenleme olsun, daha doğal renk ifadesi gerçekçiliğe, sinematik kaliteye ve eğlenceye yeni bir boyut kazandırıyor. Her model, ön yüklemesi yapılmış Toshiba için Chroma Tune™ yazılımı ile birlikte sunulduğundan, kullanıcılar izlenilen içeriğe göre en iyi renk alanını ve kullanılan yazılım uygulamalarını seçebiliyorlar. Sonuç olarak, ekranda gösterilen her şey orijinal olarak hedeflenene uygun olarak üretiliyor.

  Toshiba_Kira_3

  Üst düzey bir deneyim

  Orijinal KIRATM modelindeki tüm yüksek performanslı özellikleri tamamlayan yeni özellikler, güzelliğin ve performansın kusursuz birleşimini sağlıyor. Özel olarak üretilen Harman Kardon® hoparlörler ve DTS® Studio Sound teknolojisi ile kullanıcılar olağanüstü derinlikli, üstün bir ses deneyiminin keyfini sürebiliyorlar. Kullanışlılık ve kolaylık sağlayan 3 x yüksek hızlı USB 3.0 girişi, Ultra HD çıkış özellikli 1 x HDMI® ve kablosuz ekran teknolojileri gibi tüm bağlantı çeşitleri içerikleri sorunsuzca paylaşmak için mevcut. KIRATM modelinin üstün tasarımı orijinalinde olduğu haliyle korundu. İnce ve çerçevesiz arka aydınlatmalı klavye notebook’un gövdesi ile kusursuz bir bütünleşme içindeyken, her tuşun kontürleri en iyi yazma rahatlığı için özel olarak tasarlandı.

  Toshiba_KIRA_4

  Toshiba KIRATM:

  • Ekran seçenekleri:

  o 33.8 cm (13.3″) PixelPureTM (2560 x 1440), 221 ppi, IGZO 10 parmak dokunma destekli ekran teknolojisi ve Corning® Concore™ glass

  o 33.8 cm (13.3”) Full HD (1920 x 1080), 300 NIT, yansıma yapmayan, IPS ekran.

  •  İşlemci: 5. nesile kadar Intel® Core™ i7 işlemciler.
  • Grafik işlemci: Intel® HD 5500 grafik işlemci.
  • Ses: DTS® Studio Sound™ özellikli Harman Kardon® stereo hoparlörler.
  • SSD: 256 GB’a kadar mSATA Katı Hal Sürücüsü.
  • Hafıza: 8GB DDR3L.
  • Yazılım: Toshiba için ChromaTuneTM.
  • Bağlantı: 3 x USB 3.0 (1 x USB uyku modunda şarj özellikli), 1 x HDMI® Ultra HD çıkışlı, SD kart okuyucu, kombo kulaklık.
  • İletişim: Intel® Çift Bant Kablosuz-AC 7265, Bluetooth® 4.0, kablosuz ekran teknolojileri.
  • Beam Forming (Hüzme Oluşturma) teknolojilerini destekleyen çift mikrofonlu HD web kamera.Toshiba_Kira_1
  • İşletim sistemi:

  o Full HD ekran modeli: Windows 8.1 64-bit.

  o PixelPureTM ekran modeli: Windows 8.1 Pro 64-bit.

  • Pil ömrü:

  o Full HD ekran modeli: 13 saate kadar1.

  o PixelPureTM ekran modeli: 10.45 saate kadar1.

  • Boyutlar:

  o Full HD ekran modeli: 316 mm x 207 x 7.6/17.9 mm.

  o PixelPureTM ekran modeli: 316 mm x 207 mm x 9.5/19.8 mm.

  • Ağırlık:

  o Full HD ekran modeli: 1.1 kg.

  o PixelPureTM ekran modeli: 1.3 kg.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler