Türkiye’nin en güçlü oyun bilgisayarı

0
7644
IMG 4002
IMG 4002

MSI X99S Gaming 9 Ack ana kartı ve iki adet GTX 980 Ti SLI ekran kartı içeren masa bilgisayarının değeri 20 bin TL’yi geçiyor.

Nvidia’nın SLI (Scalable Link Interface) teknolojisinin mümkün kıldığı yeni nesil canavar ‘PC’ler, CONN bilgisayarın sunduğu masa bigisayarı ile yeni bir boyuta taşınıyor.

Nvidia Türkiye’nin gerçekleştirdiği en son Geforce Garage etkinliğinde toplanan CONN Single Desk M6 Ultimate Gaming Edition, sıvı soğutmalı bir makineyi temsil ediyor.

14 saat süren çekimde bir araya getirilen 14 fana ve özel LED aydınlatma sistemine sahip olan makine, Intel 7 işlemci, MSI X99S Gaming 9 ACK ana kartı ve Nvidia’nın en yeni GPU (grafik işlemci birimi) GTX 980 Ti’dan iki adet barındırıyor. Makinede kullanılan SSD Kingston HyperX Predator 480GB M.2 SSD (x4 hızında, PCIe kontolcüye sahip). Predator’ın yazma hızı 1400 MB/s, okuma hızı ise 1000 MB/s. Sistem ayrıca Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 RAM @3200 MHz içeriyor.

CONN Proje Müdürü Özgür Altay’ın sunumu yaptığı çekimde ‘nihai oyun makinesini’ toplama görevi CONN Üretim Müdürü Şener Mutlu tarafından gerçekleştirildi. Canavarı satın alan Ersin Demir’den öğrendiğim kadarıyla, bilgisayarın piyasa değeri mevcut dolar kuru hesaplandığında 15 bin TL’yi geride bırakıyor. Monitörleri ve ek aksesuarlarıyla bu miktar 20 bin TL’yi geride bırakıyor.

Çekimlerinde YouTube ünlülerinden Dost Kayaoğlu’nun da yer aldığı M6’nın 15 dakikalık kurulum videosu, yakında Nvidia Türkiye’nin YouTube sayfasında olacak.

Tek bir monitörle yapılan çekimlere kıyasla, M6 Ultimate Gaming Edition üç monitörle uyumlu olacak şekilde tasarlanmış bir makine. Altı çekirdekli Intel-i7 5930K (hexacore) işlemciye sahip bilgisayarın RAM’i ve depolama kapasitesi artırılabiliyor. M6 için tercih edilen hard disk ise Western Digital (WD).

M6’nın daha psikopat versiyonları, bir yerine iki ana kart taşıyabilecek şekilde modifiye edilebiliyor. Kısaca, her biri 4 SLI GPU olabileceği düşünülürse, 8 grafik kartına sahip 64 GB RAM kapasiteli bir süper makine günümüzün şartlarıyla ortaya çıkarılabiliyor.

Aklınızı kaçırmak için ideal…