Whatsapp’tan görüntülü aramaları kullananlar için sevindirici haber

0
6603
wp
wp

Dünya üzerinde corona virüs sebebiyle olağanüstü önlemler alınıyor. Bu önlemlerden birisi de insanların evden çalışması oldu.

Bununla birlikte boş vakitlerinde dışarı çıkamayan insanlar evdeki vakitlerini daha eğlenceli hale getirmek için farklı yöntemler deniyor. Whatsapp gibi platformların görüntülü görüşme desteği sayesinde insanlar gruplar halinde görüntülü şekilde görüşebiliyor. Zoom gibi platformlarla birlikte görüntülü görüşme ve konferans desteği sunan uygulamalar büyük ivme yakalamış durumda.

Grup çağrıları ve görüntülü aramalar artık 8 kişiye kadar destekliyor

Özellikle son dönemde artan görüntülü konuşma ihtiyacından sonra kullanıcılar Whatsapp üzerindeki 4 kişi sınırlaması yüzünden farklı uygulamalara yönelmek zorunda kalmıştı. Kalabalık arkadaş gruplarının ve ailelerin alternatif uygulamalara yönelmesi ve bu konudaki şikayetlerini dile getirmesi üzerine Whatsapp geri bildirimleri değerlendirdi. Şu an için beta sürümlere gelen bu özelliğin en kısa süre içerisinde kararlı sürümlere de gelmesi bekleniyor.

Özellikle son zamanda Zoom’un popülerliğinin çok hızlı bir şekilde artması, Facebook Messenger ve Microsoft Teams uygulamaların görüntülü konuşma konusundaki attığı adımlar Whatsapp ekibinin de dikkatini çekmiş durumda. İlgili güncellemenin ne zaman kararlı sürümle geleceği tam olarak bilinmiyor fakat en kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor.

https://www.dijitalx.com/2020/03/27/koronavirus-salgini-sonucunda-whatsapp-kullanimi-artti/
https://www.dijitalx.com/2019/11/27/whatsappa-grup-mesajlarini-otomatik-silme-ozelligi-geliyor/