Yanlışlıkla yuttuğu AirPod midesinde çalışmaya devam etti

0
3532
AirPod Tayvan dijitalX Apple
AirPod Tayvan dijitalX Apple

Tayvan’da bir Apple kullanıcısı yanlışlıkla yuttuğu AirPod kulakların midesinde bile çalıştığına tanık olurken, vücudundan çıkmasının ardından kullanmaya devam etti.

Ben Hsu adlı Apple kullanıcısı, bir gece kulaklarında kablosuz AirPod kulaklıkları takılı halde uykuya daldı. Uyandığında kulaklıkların bir tanesini bulamadı. iPhone ile takip uygulaması kullanan Hsu, cihazın halen odada olduğunu tespit etti, hatta çıkardığı bildiri seslerini duydu.

İyice kafası karışan Hsu, “Yorganın altına baktım ancak yoktu. Ardından sesin midemden geldiğini fark ettim” açıklamasını yaptı.

Hastaneye giden Hsu, X-ray taramasının ardından AirPod’un midesinde olduğunu gördü. Doktorlar, cihazın normal yolla çıkmaması halinde ameliyat ile alınacağını belirtti. Hsu, detayları gerekmeyen sürecin ardından AirPod’u yıkadığında halen çalıştığını gördü. Bataryanın %41 dolu olduğunu ve kulaklığın sorunsuz ses ilettiğini gören Hsu, deneyimini “büyülü” olarak tanımladı.

Daily Mail’de yer alan habere göre, AirPod bir umumi tuvalette özgürlüğüne kavuştu. Ardından sahibinin temizleyip tekrar kulağına yerleştirmesi de kulağa fazlasıyla inanılmaz geliyor.

9to5Mac’in yorumuyla, Tim Cookun “kültürel fenomen” olarak adlandırdığı AirPod’lar artık “medikal fenomen” olarak da tanımlanabilir.

Son kullanıcıya sunulmalarından bu yana iki yıl geçmesine rağmen, Apple AirPod’ların talebini karşılamakta halen güçlük çekiyor. Firma, küresel talebi karşılamakta zorlandıklarını, 2019’un ikinci çeyreğinde satışların talebi karşılamak adına zirve yaptığını belirtti.

Ek okuma önerisi:

Apple’ın 2019’da sunacağı iPhone 11’e ait görüntüler sızdırıldı