Facebook bir uygulamasını daha sonlandırıyor!

0
3747
Facebook Bonfire App
Facebook Bonfire App

Facebook grup görüntülü sohbet için Houseparty klonu olan Bonfire’ı kapatıyor.

Facebook grup görüntülü sohbet uygulaması olan Bonfire uygulamasını kapatıyor. Facebook’un 2017 yazında test etmeye başladığı Bonfire, bu ay sonunda sonlandırılacak. Uygulama, 2017 sonbaharında Danimarka’da test etmeye başlandı, ancak hiçbir zaman Amerika Birleşik Devletleri’ne gelmedi.

Facebook’un Bonfire hakkında yaptığı açıklamada ”Mayıs ayında Bonfire uygulamasına verdiğimiz desteği sonlandırıyor. Bu uygulamayı geliştirirken öğrendiklerimizi ilerideki projelerimizde kullanacağız” dedi.

Houseparty hayata, katılımcıların zaten çevrimiçi olduğunu ve dijital olarak takıldığını görmek için açtıkları senkronize bir grup video sohbeti olarak başladı. Şirket, canlı sanal Hangout’lar üzerine kurulu bir ağ oluşturmayı umuyordu.

Facebook, Instagram ve Messenger dahil, zaman içindeki diğer uygulamalarına grup görüntülü sohbet özellikleri ekliyor. Bu hafta Facebook’un F8 geliştirici konferansında, şirket, Messenger’da birlikte videoları izleme özelliğinin yakında uygulamada yayınlanacağını açıkladı.