Facebook, Instagram ve Twitter’da takip ettiğiniz kişilerden ‘kurtulmanın’ kısa yolu

0
3945
facebook twitter instagram dijitalx pixabay
facebook twitter instagram dijitalx pixabay

Sosyal medyada yakın arkadaşlarınızı takibi bırakmak düğününe gitmemek kadar arayı bozan bir davranış olabiliyor. Ancak haber akışına günde 20 tane selfie atan arkadaşlarınız varsa tahammül sınırları aşmaları kaçınılmaz bir durum.

Bunun yanı sıra, özellikle Facebook’un kıskançlığı ciddi derecede tetiklediği de bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Instagram ve Twitter’lar beraber Facebook’un stalking eylemleri nedeniyle müthiş bir zaman kaybına neden olduğunu da söylemeye gerek yok. Nihayetinde, içeriklerine tahammül edemediğiniz insanlar varsa veya hesaplarınızı dondurmaya gerek duymadan kafa dinlemek istiyorsanız, aşağıda verilen her biri birkaç saniye sürecek işlemler ile sorununuzu çözebilirsiniz.

Facebook:

İçeriklerini haber akışında görmek istemediğiniz arkadaşınızın (ya da bir kez bile çıplak gözle görmediğiniz sözde arkadaşınızın) isminin üzerine gelin ve çıkan menüde “takibi bırak” seçeneğine tıklayın.

Instagram:

Instagram’da takibi bırakmanın yanı sıra hikayelerini susturma veya kişiyi tamamen engelleme seçenekleri de mevcut. Tercihiniz her ne ise tek yapmanız gereken işlem yapılacak kişinin profiline gitmek, sağ üstteki üç nokta olarak beliren ikona basarak menüyü açmak ve tercihinize göre seçimi yapmak.

Twitter:

Twitter en fazla gürültüye sahip sosyal medya olarak kişileri susturmayı en pratik kılan sosyal ağ özelliğine sahip. Susturmak istediğiniz kişinin profiline gidip sağ köşedeki üç noktalı ikona tıklayın ve açılan menüden kişiyi sessize alın. Ayrıca bloke etme imkanınız da var.

Daha sağlıklı bir sosyal medya hayatınızın olması dileğiyle.