Ezel’in Amerikan versiyonu çekilecek

0
7681
ezel 2 by alfannan8w d3cddq8
ezel 2 by alfannan8w d3cddq8

Yayınlandığı dönemde yarattığı sansasyon ve bağımlılık derecesiyle milli Lost etkisi yaratan Ezel‘i Amerikan prodüktörler de keşfetti. Ay Yapım‘ın yapımcılığını gerçekleştirdiği, Kerem Deren ve Pınar Bulut Deren‘in senaryosunu yazdığı dizi 20th Century Fox tarafından satın alındı.

Muhteşem Yüzyıl’ın Netflix’te yayınlanacağı haberinin ardından Türkiye’deki televizyon sektörünü şenlendiren haber Ezel‘den geldi. Senaristleri Kerem Deren ve Pınar Bulut Deren’in Mesut Süre’nin Rabarba adlı internette yayınlanan programında yaptığı açıklamaya göre, daha önce Türkiye’de İntikam adlı adaptasyonuyla yayınlanan Revenge gibi bir Monte Kristo Kontu uyarlaması olan Ezel, ABD’de yeniden çekilecek ve CBS kanalında yayınlanacak.

Ezel, 2009 sonbaharında Show TV’de gösterilmeye başlanmış, 2010’da ATV’ye transfer olmuştu. Başrollerde Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay ve Tuncel Kurtiz‘in yer aldığı dizi iki sezon ve 71 bölüm sürmüş; Ortadoğu, Orta Asya ve Güney Amerika’da toplamda 70’e yakın ülkede yayınlanmıştı.