Game of Thrones’un yeni sezon afişindeki sır

0
3847
CUghf tWsAQ5ftS
CUghf tWsAQ5ftS

-Bu yazı Game of Thrones beşinci sezon finaline dair spoiler içerir-

Beşinci sezon bittiğinden bu yana tartışmalar sürüyor. Önce karakterlerini hiç acımadan öldüren George R.R. Martin’e beddualar sıralandı, ardından “acaba”lar geldi. Beşinci sezonun finalinde sayısız bıçak darbesine maruz kalan Jon Snow’un kaderine dair en ciddi ipucuysa dün yayınlanan altıncı sezon tanıtım afişi oldu.

HBO’nun yayın tarihi henüz kesinleşmediği için takvimi “Nisan” olarak duyurduğu afişte yüzüne sıçramış kanla birlikte Snow’u yeniden gördük. Yeni sezonun hem de ilk tanıtım posterinde, Gece Bekçileri’nin ihanetine uğrayıp pusuya düşürülen kumandanın yer alması, onun ölmediğine dair iddiaları kuvvetlendiriyor. Geçtiğimiz aylarda Snow’u canlandıran Kit Harington’ın İrlanda’daki sette kostümleriyle birlikte defalarca görülmesi de “Snow yaşıyor” lobisini destekler nitelikte.

Jon Snow’un dirilişine dair tevatürlere yine de mesafeli yaklaşmak gerekiyor. Çünkü HBO Başkanı Michael Lombardo Temmuz’da ABD’de yapılan bir toplantı da “Ölü ölüdür” diyerek spekülasyonlara son vermeye çalışmıştı.

Şu ana kadarki gelişmeler gösteriyor ki Jon Snow ölmüş olsa da yaşasa da, onu altıncı sezonda dizide görmeye devam edeceğiz. Bu ya mucizevi bir kurtuluşla ya da geçmişe dair sahnelerle olacak. Yazarın R.R. Martin olduğunu hesaba katarsak her iki şekilde de şaşıracağımız kesin.