GeForce Now Türkiye paketleri açıklandı

0
11235
timothy dykes G86jAn1Y1S0 unsplash
timothy dykes G86jAn1Y1S0 unsplash

Nvidia’nın Google Stadia rakibi olan bulut tabanlı oyun teknolojisi GeForce Now, ülkemizde Turkcell GAME+ iş birliği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan GAME+ platformunun abonelik çeşitleri de bu süreçte belli oldu. Gameplus sitesi üzerindeki paketler sayfasından kontrol edebileceğiniz gibi; şu an için sistem üzerinde Basic ve Premium olarak 2 farklı paket görünüyor.

Ücretsiz olan Basic paketini kullanan üyeler bir oyuna girmek istediklerine sıra bekleyecekler ve 1 saatlik oyun süresi ile sınırlandırılacaklar. Site üzerinde yapılan bilgilendirmeye ”Yoğun saatlerde bu pakete sahip kullanıcılar sınırlı kapasite nedeniyle kuyrukta bekleyebilir.” notunu düşen Gameplus bu kısıtlamalara takılmak istemeyen kullanıcıları için ise Premium paket seçeneğini de sitesine eklemiş durumda.

Süre sınırı olmayan Premium paketinde, oyuncular Nvidia Geforce ekran kartlarının RTX özelliğini de oyunlarda kullanabilecek ve oyuna girerken sıra beklemeyecek. Premium paketin ücretinin henüz açıklanmadı. Paketin fiyatının önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor. Nvidia GeForce Now servisinin ücretini paketler sayfası üzerinden kontrol edebilirsiniz.

GeForce Now şu an için iOS, Android, Windows, Mac ve ChromeBook işletim sistemini kullanan cihazların hepsini destekliyor. Bununla birlikte, bu servisi kullanarak oyun oynamak isteyen kullanıcıların dijital platform uygulamalarında(Steam, Epic Games Store veya Ubisoft) hesaplarının bulunması gerekiyor.

Nvidia GeForce Now nedir, özellikleri nelerdir?

Nvidia Geforce Now bir Cloud Gaming sistemidir. Oyuncunun klavye ve fare hareketleri anlık olarak uzaktaki sunucuya aktarılır. Bu sayede yüksek donanım isteyen oyunları düşük donanımlı cihazlardan ya da desteklenmeyen platformlardan rahatça oynayabilirsiniz.

Bulut oyun sistemi için cihazınızın güçlü bir sisteme ihtiyacı bulunmuyor. Oynamak istediğiniz oyun uzaktaki bir sistem üzerinden çalıştığı için tek ihtiyacınız sağlıklı ve hızlı bir internet bağlantısı. Ayrıca bulut oyun sisteminde oyunları cihazınıza indirmeniz de gerekmiyor. Oyunlar sunucularda hazır bir şekilde bekliyor ve seçenekler arasından istediğiniz oyunu seçip oynamak. Oyunlar cihazınızda tutulmadığı için oyun güncellemelerini de takip etmek zorunda değilsiniz. Oyun sunucular üzerinde otomatik olarak güncellenir.