Görüp görebileceğiniz en süper kız

0
11535
supergirl tv show premiere date
supergirl tv show premiere date

Arrow, The Flash, Daredevil, Constantine, Smallville… Bütün bu çizgi roman uyarlamalarında dişi süper kahraman karakterlere sıkça rastladık ancak senaryo her zaman “Şehrimi kurtarmalıyım” diye her şeyi feda eden erkek süper kahraman üzerine kuruluydu. Çizgi roman dünyasına 50’lerde atım adan, 1984’te Helen Slater’ın performansıyla beyaz perdeye taşınan Supergirl TV’de ilk kez kendi kanatlarıyla uçuyor.

Yıllardır Superman’in gölgesinde kalan kuzeni Supergirl’ü TV’de en son Smallville’de görmüştük. 2007-2011 arasında Laura Vandervoort’la bütünleşen karakteri bu kez Glee ile üne kavuşan Melissa Benoist canlandırıyor. CBS’te bu hafta ilk bölümü yayınlanan dizinin patronu Arrow ve The Flash projelerinin sahibi Greg Berlanti ve Andrew Kreisberg ile daha önce Glee ve The New Normal’da yapımcılık yapan Ali Adler.

Uzun ömürlü olabilir

Dizinin iki sürprizi var. İlki Time’a bile kapak olan Ally McBeal’ı oynayan Calista Flockhart. Flockhart dizide Kara’nın çalıştığı gazetenin yöneticisi. İkinci sürpriz ise siyahi Jimmy Olsen. Supergirl’de Kara’nın iş arkadaşı fotoğrafçı James olarak tanıtılan karaktere daha önce Desperate Housewives ve True Blood’da rol alan Mehcad Brooks hayat veriyor.

Superman’in ardından Kripton’dan Dünya’ya gönderilen ve Danvers ailesi tarafından büyütülen Kara’nın güçlerini kullanmayı ve suçlularla mücadele etmeyi öğrenmesini konu alan dizi ilk bölümüyle bu sezon yayına giren diziler arasında en yüksek reytinge sahip oldu. Onu ekranda çok daha uzun süre görüp görmeyeceğimizse gelecek bölümlerin reytingleriyle belli olacak.