Çarşamba, Haziran 26, 2024
More

  Netflix Muhteşem Yüzyıl’ı satın aldı

  Türkiye televizyon tarihinin en büyük bütçeli yapımı birçok ülkenin ardından Amerikan izleyicisiyle buluşuyor. Kanuni Sultan Süleyman dönemini ve Osmanlı saray entrikalarını ekranlara taşıyan dizi online yayın platformu Netflix’te yayınlanacak. Netflix Kuzey ve Güney Amerika’nın yanında Danimarka, İrlanda, Hollanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre, Avusturya, Belçika, Lüksemburg ve Almanya gibi birçok Avrupa ülkesinde de faaliyet gösterdiği için Batı ve Kuzey Avrupa da Kanuni ile tanışacak.

  Yayına başladığı günlerde afişleri ve kostümleriyle The Tudors’a benzetilen Muhteşem Yüzyıl Türkiye’de Show TV ve Star’da ekrana gelmiş, 11 Haziran 2014’te 139’üncü bölümü ile final yapmıştı.

  45 ülkede yayımlandı

  Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç’in canlandırdığı yapımda Meryem Uzerli, Vahide Perçin, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Selen Öztürk, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Gürbey İleri, Tolga Sarıtaş, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul ve Sarp Akkaya gibi birçok oyuncu da kadroda yer almıştı.

  Yapım hali hazırda Endonezya’da, Şili’de, Doğu Avrupa’da, Arap ülkelerinde ve Türki cumhuriyetlerde olmak üzere toplam 45 ülkede 210 milyon kişiye ulaşmayı başarmıştı.

  Muhteşem Yüzyıl ekibinin yeni projesi Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ilk bölümünün yarın yayına gireceği hesaba katılırsa bu satın almanın çok daha önce gerçekleştiği ancak prömiyerin daha etkili yapılabilmesi için haberi bugün sızdırdığını tahmin etmek zor değil.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler