Home Kültür Dizi&Sinema Nip/Tuck iki kadın doktorla dönecek

Nip/Tuck iki kadın doktorla dönecek

3921
0
niptuc10
niptuc10

Yapımcılığını yaptığı ve yarattığı Glee, American Horror Story ve son olarak Scream Queens gibi işlerle TV dünyasının en başarılı isimlerinden biri haline gelen Ryan Murphy, 2000’lerde yayınlanan en ilginç dizilerden biri olan Nip/Tuck’ı yaratan isimdi. Heroes’un yeniden başladığı, The X-Files’ın ve Twin Peaks’in yakında geri döneceği, Gilmore Girls ile Arrested Development’ın yeni sezonları için hazırlıklara başlandığı şu günlerde ona da Nip/Tuck’ın dirilme ihtimali soruldu.

Murphy; Miami’de yaşayan başarılı, zengin ve zıt karakterli iki estetik cerrahın (Efendi Dr. Sean McNamara ve kadınların gözdesi Dr. Christian Troy) hayatlarını, ortaklıklarını ve yaşadıkları ihtişamın arkasındaki karanlığı anlatan projeyi yeniden hayata geçirmek istiyor, ancak iki farkla… Bu kez başrollerdeki estetik cerrahlar kadın olacak ve kendisi sadece yapımcı koltuğunda oturup senaryoyu genç senaristlere teslim edecek.

İzlediklerimiz fantezi ürünü değildi

2003 ila 2010 yılları arasında 6 sezon ve 100 bölüm boyunca yayınlanan ve “Six Feet Under’dan bile daha karanlık” diye anılan Nip/Tuck iki ana karakterin devam eden hikayelerinin yanında her bölümünde ilginç bir estetik operasyona sahne oluyordu.

Yüzü Japon yapıştırıcısıyla arkadaşının poposuna yapıştırılmış kolejli genç, Barbie’ye benzemek için göğüs uçlarını aldıran kadın ve Japon sevgilisinin ailesini etkilemek için çekik göz ameliyatı olmak isteyen adam gibi birbirinden garip tüm bu hasta ve ameliyat talepleriyse gerçek dosyalardan ekrana taşınıyordu.

Previous articleAntares roketinin HD patlama görüntüleri
Next articleSulama kanalı kazarken 600 milyon dolar buldu
Ali Ergül
2008'den bu yana medyada. NTV ve ntvmsnbc'de dört yıl boyunca editörlük, GQ.com.tr'de 2 yıl boyunca genel yayın yönetmenliği yaptı. Sinemayı, dizileri, özellikle İngilizleri hunharca seviyor.