Psikopat ve katil: Son Joker Jared Leto

0
6309
jared leto empire 0001
jared leto empire 0001

Batman’in ebedi düşmanı Joker’a beyazperde ve televizyonda Jack Nicholson’dan Heath Ledger’a kadar birçok aktör hayat verdi. Hatta Ledger’ın gizemli ölümü bu karaktere girmeye çalışırken yaşadığı bunalıma bile bağlandı. Gelecek yıl gösterime girecek Suicide Squad’da Joker’ı canlandıracak Jared Leto’yu ilk kez Temmuz ayında Comic Con’da yayınlanan fragmanda (aşağıda) iş başında görmüştük. Aktörü Joker kılığında ve boydan gördüğümüz ilk kareyse sinema dergisi Empire’ın sınırlı sayıda basılacak Aralık sayısının kapağı olacak.

joker-empire-magazineSızan kapağa karşı yorumlar oldukça pozitif, hayranlar Leto’yu Joker olarak görmekten memnun. Fotoğraftaki eşofman altı kimilerinin kafasını karıştırsa da aslında filmin konseptinin bir parçası. Joker hapiste olduğu için o karede de hapishanedeki gibi eşofman altı giyiyor.

DC Comics’in aynı isimli çizgi romandan uyarladığı film, hapisteki süper kötülerin gizli bir servis tarafından af karşılığında tehlikeli operasyonlarda kullanılmasını konu alıyor. Batman’i yine Ben Affleck’in oynadığı yapımda; Cara Delevigne Enchantress, Will Smith Deadshot ve Margot Robbie de Joker’ın psikiyatrı Harleen F. Quinzel rolünde. Yönetmen koltuğundaysa Fury ve The Fast and the Furious ile tanınan David Ayer oturuyor.

Film 12 Ağustos 2016’da Türkiye’de gösterime girecek. Ancak Suicide Squad’ı beklerken Batman ve Superman ile oyalanmak isterseniz Batman v Superman: Dawn of Justice de Mart sonunda sinema salonlarındaki yerini alacak.