Sibirya kaplanları tuzağa düşürdükleri drone’u yakalayıp yedi

2824
0

Drone’lar sağ olsun Sibirya kaplanlarının grup halinde avlanma yeteneklerini farklı bir açıdan izleme şansı bulduk. Bizler için çok sık rastlanmayacak görüntüler olsa da, Çin’in CCTV kanalı için çekim yapan drone için son oldular.

Motherboard sitesinde yer alan bilgiye göre, görüntüler Heilongjiang eyaletindeki Harbin Sibirya Kaplanı Parkı’nda çekildi. Drone, dev kedilerin doğal yaşamlarına kuş bakışı göz atmak isterken, yere çok yaklaşan saf bir kuşun başına gelenlere maruz kaldı.

Dört pervaneli DJI Inspire olduğu düşünülen drone, kendisini yakın takibe aldığı kaplanlara fazla yaklaşmasıyla beraber pençe darbeleriyle yene iniyor. Sonrasında, 7-8 kaplan arasında kaybolan drone’un parçalara ayrıldığını görüyoruz.

Harbin parkı, geçmişte koruma altındaki kaplanların kötü muamele gördüğü eleştirilerine maruz kalmıştı. Umuyoruz kaplanlardan birkaçı karbon fiber drone parçalarından dolayı hastalanmaz.

Previous articleNesneleri kırılmaz hale getiren sprey: LINEX
Next articleKarıncaların yön bulma yeteneği ‘koşu bandı deneyi’ ile ortaya çıkarıldı
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.