Star Wars’da James Bond’un ne işi var?

0
3930
daniel craig in spectre 3
daniel craig in spectre 3

M bunu duyarsa hiç hoşuna gitmeyecek… Star Wars: The Force Awakens (Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor) cephesinden gelen yeni haberlere göre, Bond’un yolu uzak, çok uzak galaksiye düşmüş.

Daniel Craig, İngiltere’deki Pinewood Studios‘da çekilen Spectre‘da rol alırken aynı stüdyoda çekilen Star Wars: The Force Awakens‘da da ufak bir rol aldı. Hatta rolü o kadar küçüktü ki sadece bir repliği vardı ve yüzü gözükmüyordu.

-Haberin devamı Star Wars: The Force Awakens‘a dair spoiler içerir-

Craig’den öfkeli çıkış

Filmi izlediyseniz bile Craig’i fark etmemiş olma olasılığınız yüksek çünkü aktör filmde bir stormtrooper kıyafetinin içindeydi. Hem de Rey‘in esir tutulduğu sahnede Jedi akıl oyunuyla bağlarını çözdürdüğü stormtrooper olarak. Repliği ise “O bağlarını sıkılaştıracağım pislik”ti.

Geçen yıl bu zamanlar yeni Star Wars filminde, Spectre‘da son kez James Bond‘u canlandıracak olan Daniel Craig‘in de ufak bir rolü olacağı konuşuluyordu. Anlaşıldığı üzere, gerçek hayatta da oldukça iyi bir aktör olan Craig, “Neden böyle bir şey yapayım, başka bir filmde önemsiz bir rol?” diyerek iddiaları öyle sert ve öfkeli bir biçimde yalanladı ki film gün yüzüne çıkana kadar bu konu bir daha açılmadı.