Üç boyutlu Terminator geliyor

0
3579
49107 01 terminator 2 judgment day return cinemas 3d
49107 01 terminator 2 judgment day return cinemas 3d

Arnold Schwarzenegger, serinin ilk filminde “Geri döneceğim” dedi ve sözünü tutarak Terminator 2: Judgment Day (Terminatör 2: Kıyamet Günü) ile beyaz perdeye geri döndü. Üstelik seri filmlere dair “En iyisi her zaman ilkidir” klişesini de yerle bir ederek… Aradan geçen 24 senede Terminator, 3 yeni filmle daha beşlemeye dönüştü. Önümüzdeki yıl ise “serinin en iyisi” Terminator 2: Judgment Day‘in çeyrek asrı şerefine filmin üç boyutlu olarak yeniden vizyona girmesi planlanıyor.

Dünya çapındaki gösterim için DMG Entertainment ve StudioCanal ile birlikte çalışan, T2 yönetmen ve senaristi James Cameron; 25’inci yıl dönümünün filmi yeniden vizyona sokmak için en doğru zaman olduğunu ve eğer izlemeyen varsa onların kesinlikle bu versiyonu görmeleri ve hatırlamaları gerektiğini söylüyor.

Film tüm dünyada gösterime girecek olsa da asıl hedef Çin. Ancak bunun tek sebebi serinin çok sayıda Çinli fanatiği olması ya da Çin’in dünyanın en büyük ikinci marketi olması değil. T2, Çin’de sinemalarda asla gösterime girmedi.

Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick, Joe Morton ve S. Epatha Merkerson’lı kadro ve üç boyut ilginizi çekmiyorsa bir yıl daha beklemeniz gerekecek. Serinin şu an hakkında neredeyse hiçbir şey açıklanmayan 6’ıncı filmi ancak 2017 ilkbaharında sinema salonlarında yerini alacak.