Yeni Harry Potter filminden ilk kareler

0
4594
fantastic beasts 02
fantastic beasts 02

Potter ve gözlükleri, Ölüm Yadigarları 2 ile beyaz perdeye veda etse de Harry Potter evreni sinema salonlarından uzak kalamadı. J. K. Rowling’in 2001’de kaleme aldığı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?’dan (Fantastic Beasts and Where to Find Them) aynı adla uyarlanan filmden ilk kareleri Entertainment Weekly yeni sayısında yayınlıyor.

Harry Potter serisinde bahsi geçen Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? kitabının yazarının 1920’li yıllardaki hikayesini anlatan öykü beyaz perdeye üçleme olarak taşınıyor. İlki 2016’da gösterime girecek serinin diğer iki filmi de 2018 ve 2020’de izleyiciyle buluşacak.

Son dört Harry Potter filminin yönetmeni David Yates’in eleştirilere rağmen yeniden aynı koltuğa oturduğu yapımda Eddie Redmayne, Colin Farrell, Ezra Miller, Jon Voight ve Ron Perlman başrolleri paylaşıyor. Oscar ödüllü Eddie Redmayne’in canlandırdığı Newt Scamander adlı yazar karakterinin New York’taki gizli büyücü camiası içindeki maceralarını anlatan yeni seri tamamen Britanya kültürünü yansıtan Harry Potter filmlerinin aksine daha Amerikan, hatta filmin çekimleri de ABD’de gerçekleşti.